• Monika Kosieniak

Kosmetyki dla kobiet w ciąży

Nasze produkty dla kobiet w ciąży opracowane zostały ze szczególną troską. Zawarte w nich 80% masło Shea doskonale nawilża, regeneruje i ujędrnia, zwiększa elastyczność i sprężystość skóry. Produkty są bezpieczne, a dzięki swym własnościom mogą być stosowane także do skóry wrażliwej. Kosmetyki są w 100% naturalne i mają bezpieczny skład. Nie zawierają parafiny, olejów mineralnych, PEG-ów, glikoli, syntetycznych barwników i parabenów.

Kilka słów o głównym składniku naszych produktów, owocu drzewa Masłosza.

Naturalne masło Shea jest tłuszczem roślinnym, bogatym w witaminy A, E i F oraz cenne kwasy tłuszczowe . Wytwarzane jest w Afryce z orzechów drzewa masłowego. Swoją popularność zawdzięcza właściwościom pielęgnacyjnym i uniwersalności w zastosowaniu. Można je bowiem używać do pielęgnacji niemal każdej części ciała. Doskonale nawilża i natłuszcza bardzo suchą skórę. Łagodzi podrażnienia, regeneruje naskórek. Chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wiatr, mróz czy słońce (zawiera naturalny filtr UV). Czyste masło Shea może być stosowane u dzieci, kobiet w ciąży i karmiących mam.

Masło Shea przyspiesza gojenie ran, podrażnień i stanów zapalnych, a także przyczynia się do wygładzania blizn. Powinny o tym pamiętać mamy, które wszelkiego rodzaju podrażnienia skóry u noworodków (odparzenia, tzw. potówki) mogą leczyć smarując je masłem lub dodając go do kąpieli. Młode mamy będą też zadowolone z łagodzącego i regeneracyjnego działania masła gdy zaczną je stosować na podrażnione karmieniem sutki. Warto też wiedzieć, że masło poprzez zatrzymanie w skórze wody, wpływa na jej odpowiednie nawilżenie i zwiększenie jędrności. Zaleca się, aby kobiety w ciąży systematycznie stosowały je jako balsam do ciała, aby zapobiec powstawaniu rozstępów. Ponadto, można je stosować w formie maseczki lub odżywki na suche, łamliwe i zniszczone włosy. Słowem masło Shea to panaceum na wszelkie dolegliwości skórne i problemy z włosami, które nie wywołuje reakcji alergicznych ani u dorosłych ani u dzieci. Mimo ogromnych starań drzewo Masłosza wciąż nie udaje się udomowić i uprawiać na skalę przemysłową, dlatego korzystajmy z jego dobrodziejstwa z szacunkiem !

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
  • Facebook - Grey Circle

© 2016 by Secret Soap | Proudly created with forspa24.com