• Monika Kosieniak

Modny, odżywczy, oczyszczający... Rytuał z aktywnym węglem!


Węgiel aktywny, zwany także leczniczym to w pełni naturalna, bezpieczna do stosowania zewnętrznego jak i wewnętrznego substancja. Dzięki swojej porowatej strukturze, posiada niezwykłą właściwość wiązania i adsorpcji. Oznacza to, że przyciąga on wszelkie zanieczyszczenia, toksyny i bakterie nawet z głębszych warstw skóry. Działa dzięki temu oczyszczająco i przeciwzapalnie, złuszcza martwy naskórek i normalizuje wydzielanie sebum. Pomimo swojego silnego działania nadaje się także do stosowania przez osoby o wrażliwej i delikatnej skórze.

Aktywny węgiel może być wykorzystany jako środek: - oczyszczający - w przypadku infekcji ogranicza rozwój bakterii i wchłania wydzielanie toksyn przez co przyczynia się do szybszego gojenia ran - usuwający przykre zapachy - działa jak dezodorant w różnego rodzaju schorzeniach objawiających się nieprzyjemnym zapachem.

Podczas kontaktu ze skórą, cząsteczki węgla są w stanie przyciągać zanieczyszczenia nie tylko z powierzchni, ale nawet z głębszych warstw skóry. Otwierają pory i oczyszczają je, usuwając zanieczyszczenie i martwe komórki naskórka.

Znaczenie węgla aktywnego podnosi fakt, że jest to substancja nietoksyczna: - odtyka pory - usuwa tłuszcz, zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka - węgiel aktywny działa bakteriobójczo - odświeża, rozjaśnia i koi skórę - olejki oraz masło Shea zawarte w produktach dobrze nawilżają skórę.

143 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
  • Facebook - Grey Circle

© 2016 by Secret Soap | Proudly created with forspa24.com