top of page
  • Zdjęcie autoraMonika Kosieniak

Masaż kobido? Potrzebujesz olejku!


Pamiętasz moment, w którym zaczęło Cię zastanawiać co to jest kobido? Obecnie zabieg zyskuje coraz większą popularność i nic w tym dziwnego!


Kobido to niepowtarzalna forma sztuki masażu, która oznacza „Starożytną drogę do Piękna”. Rytuał ten bazuje na tradycyjnej medycynie chińskiej zwanej „amma” oznaczającej naciskanie i pocieranie.

To liftingujący i odmładzający masaż, a także naturalna alternatywa dla zabiegów high tech oraz medycyny estetycznej.


Legenda głosi, że masaż Kobido powstał w wyniku konfliktu pomiędzy dwoma mistrzami „amma”, którzy po długiej walce o tytuł najlepszego masażysty, postanowili połączyć siły i stworzyć jeden masaż. Na samym początku masaż był wykonywany tylko dla rodzin cesarskich, jednak z biegiem czasu, rozszerzył się na całe Chiny, Azję, Europe i aktualnie stosowany jest na całym świecie.


Na czym polega masaż kobido?

Masaż Kobido w przeciwieństwie do zwykłych masaży, oddziałuje na głębsze warstwy skóry, sięga do określonych punktów podskórnych przez co ma wpływ nie tylko na skórę ale również pobudza mięśnie. Masaż podzielony jest na cztery fazy w których wykorzystuję się różne techniki nacisku: rozciągania, pocierania, uderzeń oraz ugniatania, tak a by móc zaangażować jak największą liczbę mięśni i tkanek głębokich. Odpowiednie ruchy wpływają również na ukrwienie oraz silne ujędrnienie skóry. Natomiast poprzez stymulację układu limfatycznego można zniwelować widoczne opuchlizny. Sesja masażu zazwyczaj rozpoczyna się od delikatnych ruchów, które mają zrelaksować i odprężyć klienta, dzięki temu następuję zanik napięcia, który mógłby przeszkadzać w dalszych bardziej intensywnych etapach masażu.


Masaż kobido na sucho czy z olejkiem?

Masaż składa się z kilku etapów, część z nich jest wykonywana na sucho, a część wymaga użycia kosmetyku, np. olejku. Opracowaliśmy mieszankę naturalnych olejów, która zapewnia odżywienie skóry i poślizg. Całemu zabiegowi będzie towarzyszył przyjemny zapach na miarę wyciszającego spa. Zarejestruj się na forspa24.pl, by w łatwością przeglądać i kupować profesjonalne produkty soap&friends, w tym OLEJEK DO MASAŻU KOBIDO. Sprawdź na własnej skórze. :)



Korzyści płynące z masażu Kobido, to...

Masaż kobido określany jest jako niechirurgiczny lifting twarzy. Masaż ten jest przeznaczony zarówno dla osób młodych, w celach profilaktycznych jak i dla osób dojrzałych z widocznymi zmianami mimicznymi. Efekty zauważalne są już po jednym zabiegu, jednak aby tkanka „zapamiętała” swoje nowe położenie potrzebuję odpowiedniej ilości bodźców. W tym celu zabieg warto powtarzać w serii 10-15 zabiegów.


Korzyści jakie niesie ze sobą masaż Kobido to:

· Poprawa krążenia i przepływy limfy – zniwelowanie obrzęków,

· Rozluźnienie napięć mimicznych, odpowiadających za zmarszczki mimiczne,

· Poprawa owalu twarzy w szczególności w okolicach linii żuchwy,

· Głębokie odżywienie i dotlenienie skóry przez usprawnienie krążenia w naczyniach,

· Poprawa wnikania składników odżywczych z kosmetyków i zwiększenie ich skuteczności,

· Oczyszczenie i usunięcie toksyn z organizmu,

· Redukcja stresu i poprawa samopoczucia


Masaż kobido jest więc odpowiedni dla ludzi potrzebujących relaksu i wytchnienia jak i dla osób chcących zniwelować napięcia mięśni twarzy oraz wydłużyć młody wygląd skóry.

Jeśli już wiesz, co to jest kobido, pora uświadomić sobie, że tzw. automasaż twarzy Twoje klientki także mogą wykonywać w domu. To naprawdę proste. Warto je zachęcać i uświadamiać w temacie masaży twarzy. Zobacz instruktażowy film i udostępnij go zainteresowanym.



46 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page