top of page
  • Zdjęcie autoraMonika Kosieniak

Najdziwniejsze sposoby dbania o urodę


Zastanawiało Cię kiedyś, jakie są najdziwniejsze sposoby dbania o urodę? A może masz wrażenie, że o świecie beauty wiesz już niemal wszystko? Jeśli tak, musisz przeczytać ten tekst!


Kontrowersje

Przemysł kosmetyczny od wieków fascynuje ludzi. Od czasów starożytnych, kobiety i

mężczyźni na całym świecie stosują różne metody, aby poprawić swoją urodę i wygląd skóry. Niektóre z tych praktyk były bardzo popularne i stały się częścią naszej codziennej pielęgnacji, takie jak używanie kremów i masek, a także regularne wizyty u kosmetyczki. Jednakże, wśród tych popularnych praktyk, istnieją również te bardziej kontrowersyjne, które wydają się pochodzić z innej planety. W tym artykule przedstawiamy kilka najciekawszych i najbardziej interesujących praktyk kosmetycznych na świecie.


Najdziwniejsze sposoby dbania o urodę


1. Wstrząsanie skóry

W Korei Południowej istnieje praktyka wstrząsania skóry, aby zapobiec jej starzeniu się. Zabieg polega na umieszczeniu pacjenta w specjalnym urządzeniu, które wibracjami wstrząsa skórą, aby pobudzić produkcję kolagenu i elastyny. Zważywszy na fakt, że wstrząsanie skóry jest jednym z elementów masażu klasycznego twarzy, można przypuszczać, że zabieg ten rzeczywiście może przynosić zadowalające efekty.


2. Kąpiele mleczne


W Egipcie i Japonii istnieje praktyka kąpieli w mleku, która ma na celu nawilżenie skóry. Kąpieli w mleku zażywała już sama Kleopatra, a w Japonii ta praktyka jest stosowana w luksusowych spa. W Egipcie popularne jest również stosowanie maseczek z krowiego mleka. Maseczki te mają pomóc w rozjaśnieniu skóry, a także w jej nawilżeniu i wygładzeniu. Krowie mleko zawiera składniki, takie jak białka i witaminy, które pomagają w regeneracji skóry.
3. Masaż twarzy kulkami z jadeitu i kamieniem Guasha


W Chinach popularny jest masaż twarzy za pomocą kulek z jadeitu. Kule te są specjalnie wygładzone i oczyszczone, a ich używanie ma na celu pobudzić krążenie krwi, zmniejszyć obrzęki i zapobiec starzeniu się skóry. Podobne działanie ma masaż kamieniem Guasha – jest to przyrząd w kształcie łopatki wykonany z kwarcu lub jadeitu. Technika polega na przeciąganiu kamieniem po twarzy zgodnie z przebiegiem mięśni. Regularne wykonywanie masażu wpływa korzystnie na ujędrnienie skóry, a sama praktyka dotarła już do Europy!
4. Gejsze i ich tradycyjna pielęgnacja skóry

Japońskie gejsze to kobiety, które od lat zachwycają turystów swoją elegancją i urodą. Jednym z ich sekretów jest tradycyjna pielęgnacja skóry. Gejsze używają specjalnego rodzaju farby, aby zatuszować niedoskonałości. Farba ta jest mieszanką wapna i składników mineralnych, co daje efekt białej, jedwabistej skóry. Następnie stosują na nią specjalny puder z ryżu, który dodatkowo matuje cerę.5. Maska ze ślimaków

W Korei Południowej popularna jest metoda stosowania masek ze ślimakami. Takie

maseczki zawierają ekstrakt z małych ślimaków, które pomagają w regeneracji skóry i wygładzają ją. Chociaż ta metoda brzmi nieco obrzydliwie, to w Korei cieszy się ogromną popularnością, a w wyciągu ze śluzu ślimaka znajdziemy wiele cennych składników pielęgnacyjnych i odżywczych, między innymi alantoinę, kwas glikolowy, kolagen, kwas hialuronowy i polifenole. Dzięki temu taka maska działanie nawilżające i regenerujące. Sam wyciąg ze ślimaczego śluzu stał się bardzo popularnym surowcem wykorzystywanym w kosmetyce.6. Wampirzy lifting

Jednym z najdziwniejszych zabiegów kosmetycznych na świecie jest tzw. "wampirzy lifting". Polega na pobraniu krwi pacjenta, a następnie oddzieleniu osocza bogatopłytkowego, które jest wstrzykiwane z powrotem w skórę twarzy. Osocze bogatopłytkowe zawiera wiele czynników wzrostu, które pobudzają produkcję kolagenu i elastyny, stymulują przebudowę naczyń krwionośnych, odbudowują skórę i przyspieszają procesy gojenia.


7. Skóra węgorza

W Korei Południowej popularna jest praktyka wykorzystania skóry węgorza jako maski na twarz. Skóra ta jest bogata w kolagen i białko, co ma pozytywny wpływ na wygląd cery. Węgorzy naskórek działa korzystnie na skórę twarzy, nadając jej jędrność i elastyczność.


8. Maseczki z jadem w Korei Południowej

Maseczki z jadem to kolejny dziwny trend kosmetyczny, który wywodzi się z Korei

Południowej. Te maseczki zawierają specjalny składnik, który pochodzi z jadu żmii lub jadu pszczelego. Twierdzi się, że ten składnik może pomóc w usuwaniu zanieczyszczeń i wyrównywaniu kolorytu skóry. Jad pszczeli jest również wykorzystywany w powiększających błyszczykach do ust.
9. Pijawki kosmetyczne

W Rosji popularna jest praktyka stosowania pijawek jako metody oczyszczania skóry i

redukcji zmarszczek. Pijawki te wydzielają enzymy, które mają pozytywny wpływ na skórę, pobudzając jej naturalne procesy regeneracji


10. Kąpiele w piwie


W Czechach popularna jest praktyka kąpieli w piwie, która ma na celu nawilżenie skóry i poprawienie jej elastyczności. Piwo bogate jest w składniki odżywcze, takie jak witaminy z grupy B i minerały, które korzystnie wpływają na skórę. Popularne są również płukanki do włosów z piwa, dzięki nim włosy mają domknięte łuski i zdrowo się błyszczą.


Świat beauty jest pełen niezwykłych i czasem kontrowersyjnych praktyk, które różnią się w zależności od kultury i tradycji. Choć niektóre z tych praktyk mogą wydawać się dziwne, to jednak wielu ludzi na całym świecie nadal z nich korzysta, wierząc w ich pozytywny wpływ na urodę i zdrowie. Część z beauty rytuałów upowszechniła się już ca całym świecie.


Jednakże przed rozpoczęciem stosowania jakiejkolwiek kontrowersyjnej metody pielęgnacji skóry, ważne jest, aby skonsultować się z kosmetologiem lub dermatologiem i upewnić się, że nie ma to negatywnych skutków dla naszego zdrowia.


Jeszcze więcej o najdziwniejszych sposobach dbania o urodę przeczytasz na blogu soapfriends.eu.


Zaglądaj też na nasz podróżniczy Instagram @incitravelers, by dowiedzieć się więcej. Podróżujemy po świecie z soap&friends i zdradzamy ciekawostki kosmetyczne, a także dzielimy się wiedzą o surowcach.

19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page