top of page
  • Zdjęcie autoraMonika Kosieniak

Nie jest za późno na szczotkowanie!


Ostatnio coraz większą sławą cieszy się szczotkowanie skóry na sucho lub mokro przy użyciu dość twardych, naturalnych szczotek. Metoda ta wywodzi się z krajów Dalekiego Wschodu. Nie jest ona trudna ani droga, łatwo przenieść ją do domowego zacisza, unikając przy tym wielkich kosztów. Ale czym tak naprawdę jest szczotkowanie skóry? No i może nurtuje Cię jeszcze jedno pytanie...?


Jak szczotkować ciało?

Od początku... Szczotkowanie skóry na sucho to naturalna metoda złuszczania martwego naskórka oraz sposób na masaż cudownie wpływający na nasze krążenie krwi. W tym zabiegu wykorzystuje się odpowiednio przystosowaną do tego szczotkę. Aby dostrzec efekty, nie ma potrzeby używania dodatkowych produktów. Warto jednak pamiętać o zapewnieniu skórze po takim zabiegu odpowiedniego nawilżenia, więc warto mieć pod ręką ulubiony balsam do ciała lub masło. Szczególnie polecamy te z masłem shea, które chroni naskórek i wspomaga jego regenerację.

Najlepiej, by masaż rozpocząć od stóp, wykonując długie ruchy od palców w kierunku pięt (szczotkując podeszwę) lub kostek (gdy masujesz grzbiet stopy). Pamiętaj, by dostosować siłę nacisku do swoich osobistych preferencji i wrażliwości skóry na danym obszarze. Jeśli masz łaskotki, możesz spróbować mocniej przyciskać szczotkę do skóry.

Następnie, przejdź do szczotkowania nóg, brzucha pleców, rąk - wykonując długie, posuwiste ruchy w kierunku serca. Takie działanie pomoże usprawnić przepływ limfy w ciele.


Najważniejsza jest regularność i dobra zabawa! Szczotkowanie musi dostarczać przyjemności! Może być sposobem na przywitanie nowego dnia lub wyciszenie się, przygotowanie do wypoczynku poprzez skupienie na doznaniach dotykowych.Jakie korzyści przynosi ten zabieg?


Przeciwdziała rozstępom

Jest to naturalny sposób na ujędrnienie skóry. Szczotkowanie skóry na sucho sprawia, że

staje się ona bardziej elastyczna i mniej podatna na nadmierne rozciąganie, a co za tym idzie – na powstawanie rozstępów. Dotyczy to przede wszystkim obszarów najbardziej na nie narażonych, czyli brzucha, ud, ramion, pleców, piersi i pośladków. Pobudza również krążenie krwi – więc sprawia, że skóra nabiera pięknego koloru.


Wygładzenie skóry


Zabieg ten pełni funkcje naturalnego, delikatnego peelingu. A więc pomaga skutecznie

uporać się z obumarłym i zrogowaciałym naskórkiem, który złuszcza i sprawia, że skóra staje się napięta i wygląda zdecydowane lepiej. Jest także fantastycznym sposobem na pozbycie się cellulitu. Dzięki szczotkowaniu na sucho skóra odzyskuje blask, niezwykłą gładkość i promienny wygląd. Po nim skóra jest niesamowicie miękka i gładka w dotyku.

Detoksykuje organizm

Masaż ten znakomicie pobudza do pracy układ limfatyczny. To ważne, bo sprawnie krążąca limfa odpowiada za skuteczniejsze usuwanie zbędnych produktów przemiany materii i tym samym wspomaga skuteczną detoksykację organizmu.


Przygotowuje skórę do kolejnych etapów pielęgnacji

Po tym zabiegu oczyszczona i rozgrzana skóra lepiej i bardziej efektywnie wchłania

dobroczynne substancje zawarte w kosmetykach. Dzięki temu mają one szansę głębiej

wniknąć w jej strukturę i skuteczniej działać. Powoduje również, że aplikowane kosmetyki (balsamy, masła) wchłaniają się lepiej i mają lepsze działanie.


Pomaga zwalczać wyrastanie włosków po depilacji

Szczotkowanie ciała dokładnie usuwa martwy naskórek, dzięki czemu włoski po depilacji nie wrastają w skórę. Masaż szczotką, z zachowaniem regularności pozwolił nam pożegnać się z wrastającymi włoskami. Musimy jednak pamiętać, aby nie szczotkować ciała jeśli mamy rany i podrażnioną skórę.


Relaks

Masaż wykonywany przez szczotkowanie jest świetnym sposobem na spędzenie kilku minut przeznczonych wyłącznie dla siebie. Z początku zabieg może być nieprzyjemny, ale to kwestia przyzwyczajenia. Z czasem wiele osób nie wyobraża sobie swojego rytuału pelengacyjnego bez szczotkowania.


Jeśli szczotki soap&friends Cię zainteresowały, napisz do nas spa@soapfriends.eu lub zadzwoń 12 385 86 66, a my przedstawimy Ci świetną cenowo ofertę dla profesjonalistów. Jeśli klientki pytają Cię o szczotkowanie ciała, nie czekaj!

17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page