top of page
  • Zdjęcie autoraMonika Kosieniak

Ostatni etap manicure - jak wyróżnić się na tle konkurencji.
Biznes się rozwija, klientki często polecają Twój salon manicure swoim koleżankom i rodzinie, ale mimo wszystko masz wrażenie, że oferowane przez Ciebie usługi mogłyby być bardziej… spektakularne? Wykonywanie idealnie wyglądających paznokci to na obecnym rynku usług beauty niestety nie wszystko. Aby wyróżnić się w gąszczu usługodawców w Twojej okolicy musisz postawić nie tylko na jakość, ale także na oryginalność. Jednym z nieodzownych elementów, wyróżniających Cię na tle konkurencji mogą być dodatkowe rytuały pielęgnacyjno-odprężające z użyciem kremu do rąk.


To zwykły manicure już nie wystarczy?

Chociaż umiejętność profesjonalnego wykonywania manicure w wersji klasycznej lub hybrydowej zdecydowanie nadal jest w cenie i długo pozostanie kluczową usługą, poprawiającą wygląd naszych dłoni, nie zapominajmy, że zmieniająca się sytuacja na rynku niejako wymusza na specjalistach regularne śledzenie obecnych trendów w sferze beauty. Jeśli zatem liczysz na to, że metody przyciągania klientek, które stosowałaś dwa lata temu sprawdzą się równie dobrze także w tym roku, musimy Cię rozczarować. Nie zapominajmy, że kto stoi w miejscu, ten nigdy nie ryzykuje, więc także… nigdy nie pije szampana! Nie pozwól więc konkurencji na wyprzedzenie Twojego salonu SPA w wyścigu o miano najlepszego miejsca w mieście i nie ignoruj żadnej szansy rozwoju, którą napotykasz na swojej drodze. Pięknie pachnące świece zapachowe w pomieszczeniach, które wprawiają klientki w zrelaksowany nastrój, masaż dłoni pod koniec zabiegu, czy nawet wspomniany krem do rąk jako wiele znaczący drobiazg – właśnie te elementy mogą zaważyć, czy klientki będą zapisywały się na następną wizytę. 


Dlaczego akurat krem do rąk?

Zimowa aura, jesienna plucha, czy też letnie upały i parzące skórę promienie słoneczne – tak naprawdę żadna pora roku nie wpływa na dłonie naszych klientek zbyt pozytywnie… Nie ulega wątpliwości, że mniej zadbane dłonie oznaczają też problematyczną płytkę paznokcia, z którą pracujemy. Zachęcanie klientek do stosowania kremu do rąk jest więc w zasadzie przede wszystkim działaniem na naszą korzyść, a nie tylko zbędnym dodatkiem do usługi. Warto pamiętać także o tym, że dłonie klientek będą się prezentowały na fotografiach wykonanych przez nas paznokci o wiele lepiej, jeśli zdecydujemy się na wsmarowanie w nie odrobiny specyfiku witaminowego dobrej jakości. Niestety, każda sucha skórka, czy to na wierzchu dłoni, czy też w okolicach paznokci zdecydowanie psuje efekt wizualny, na którego osiągnięciu musimy być skupione przez kilkadziesiąt minut. Wniosek? Pomóżmy klientkom, a pośrednio także sobie i swoim pracownicom. 


Krem do rąk – stosowanie podczas zabiegu

Włączenie użycia kremu do rąk do oferowanych przez Ciebie usług nie powinno być jedynie formalnością, która sama z siebie zmieni jakość całej procedury wykonywania manicure. Pamiętaj, że każdy krok wizyty klientki w Twoim salonie powinien być nie tylko sensowny, ale także perfekcyjnie zaplanowany. Koniecznie poinformuj stałe bywalczynie Twojego minispa o możliwości skorzystania z usług dodatkowych przy okazji wykonywania manicure lub pedicure. Samo nakładanie kremu do rąk może nie brzmieć dla nich aż tak atrakcyjnie jak połączony z nim zabieg upiększający w stylu rytuału odżywczo-kojącego. Jeszcze przed wykonaniem paznokci hybrydowych wykonaj więc peeling, pozbywając się martwego naskórka, a już po wyjęciu dłoni z lampy, powoli i uważnie wmasuj specyfik nawilżający w dłonie klientki. Zaplanowany w ten sposób zabieg dodatkowy nie jest wcale czasochłonny, a wywiera na korzystających z Twoich usług paniach korzystne wrażenie i zachęca je do kolejnych wizyt w miejscu, w którym ktoś poświęcił im dodatkowy czas, a nie tylko potraktował je jak kolejne pozycje z listy na dziś do wykreślenia. 


Odprężający zabieg… i co dalej?

Kiedy już przekonasz swoje klientki do korzystania z dodatkowych usług upiększających dłonie, koniecznie poinformuj je także o licznych zaletach regularnego stosowania specyfików dostępnych podczas zabiegów. Twoje zadanie jest proste: musisz klarownie wyjaśnić, dlaczego dobrej jakości kremy do rąk wpływają pozytywnie na dłonie. Chodzi nam tu przede wszystkim o przekonanie ich do słuszności i skuteczności ich używania. Warto wspomnieć też jednak o tym, że dobrej jakości kremy do rąk będą w stanie zapobiegać zbyt szybkiemu pojawianiu się oznak starzenia na dłoniach naszych klientek. Mało tego – będą też zabezpieczały je przed działaniem szkodliwego promieniowania UV, które nie tylko przyczynia się do rozwoju raka i innych chorób skóry, ale także nadmiernie wysusza naskórek, powodując stałe nieprzyjemne uczucie ściągnięcia, z którym mierzymy się w zasadzie każdego dnia i którego (już po fakcie) naprawdę trudno się pozbyć.


Jakie kremy wybrać i polecać?


Jako świadoma specjalistka wiesz najlepiej, że dobrej jakości kosmetyki to w zasadzie podstawa sukcesu wykonywanej usługi. Nie staraj się więc oszukiwać klientek i samej siebie – chemiczne smarowidła z supermarketu zdecydowanie nie zapewnią dłoniom takiej ochrony i regeneracji, jakich każda z nas mogłaby oczekiwać. Aby efekty regularnego stosowania kremu do rąk były widoczne, a nawet – spektakularne, koniecznie musi być to kosmetyk dobrej jakości, od sprawdzonego producenta. Najlepiej sprawdzą się w takiej roli produkty z krótkim, jasnym składem i od renomowanych firm. Właśnie dlatego kremy do rąk produkcji Soap & Friends zdecydowanie deklasują konkurencję. Szeroka gama zapachów i dodatek masła shea to znaki rozpoznawcze naszych produktów. Krem Do Rąk Z Masłem Shea Winogrono 80 Ml, czy też Krem Do Rąk Z Masłem Shea Werbena 80 Ml idealnie sprawdzą się w roli głównej nie tylko podczas zabiegów, ale także jako kosmetyki, których zakup zaproponujesz klientkom zaraz po nich. Właśnie korzystanie z jednego typu produktów jest gwarancją zauważalnych efektów, takich jak poprawa ogólnej kondycji dłoni. Nie bój się więc zachwalać tej serii – klientki na pewno będą zachwycone jej działaniem. 


4 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page