top of page
  • Zdjęcie autoraMonika Kosieniak

Sposoby na pozbycie się skórki pomarańczowejNiejedna kobieta zastanawia się „w jaki sposób zwalczyć cellulit?”


W poprzednim wpisie zdradziliśmy, jakie kosmetyki wybierać i co powinny mieć w składzie, żeby zmniejszyć jego widoczność. Tym razem mamy jeszcze coś! By wygładzić skórę, ujędrnić ciało i pozbyć się cellulitu, można skorzystać z wiedzy profesjonalistów. Temat zabiegów wspomagających piękną sylwetkę jest obszerny, nasuwa się wiele pytań. Jakie wybrać? Jak działają? Kiedy widać rezultaty?


Terapię cellulitu najlepiej jest wspomagać odpowiednio dobranymi dla siebie zabiegami. Możemy je wykonywać zarówno w gabinetach kosmetycznych jak i w domowym zaciszu. Wiele z nich pozwala na zredukowanie pomarańczowej skórki niewielkim nakładem finansowym.


Który zabieg na cellulit?


Peelingi – podstawą walki z lipodystrofią jest poprawa mikrokrążenia, dlatego peelingi sprawdzą się w tej roli idealnie. Warto wybrać do tego celu kosmetyk bogaty w wymienione w poprzednim wpisie składniki o działaniu antycellulitowym np. kofeina czy wyciąg z alg morskich. Regularne wykonywanie peelingów (1 lub maksymalnie 2 razy w tygodniu) spowoduje, że skóra będzie jędrna, gładka, a cellulit mniej widoczny.

Body wrapping – obszar poddawany zabiegowi smarujemy preparatem antycellulitowym, a następnie szczelnie owijamy folią typu „stretch”. Nacisk folii na ciało oraz ciepło oddziałuje na tkanki i układ limfatyczny, powoduje wzrost ciśnienia i pobudza procesy przemiany materii.Masaż – nie tylko poprawi mikrokrążenie, ale także zredukuje obrzęki i znacząco ujędrni skórę. Warto wykonywać go po peelingu i z wykorzystaniem balsamów mających działanie redukujące cellulit. Idealną do tego celu wersją masażu będzie drenaż limfatyczny. Pozwala on na pobudzenie głębokich warstw skóry i stymulację układu limfatycznego.


Bańka chińska – rodzaj masażu z użyciem gumowej bańki. W jej wnętrzu wytwarzane jest podciśnienie, dzięki któremu skóra może zostać zassana do wewnątrz. Następnie bańkę przesuwa się po skórze wykonując masaż w kierunku do węzłów chłonnych. W efekcie poprawia się cyrkulacja limfy, obrzęki zostają zredukowane, a skóra jest lepiej odżywiona. Do wykonania zabiegu niezbędne jest użycie środka poślizgowego na skórę.
Endermologia – również jest zabiegiem wykorzystującym podciśnienie, ale wykonać go można jedynie w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych. Używa się do niego urządzenia z głowicą składającą się z dwóch rolek. Fałd skóry jest zasysany pomiędzy rolki a następnie rozmasowywany. Efekty po endermologii to między innymi: zwiększenie elastyczności i jędrności skóry, odżywienie skóry, znacząca redukcja cellulitu, usprawnienie przepływu limfy i redukcja obrzęków. Zabieg wykonuje się bez użycia środków poślizgowych, klientka ma na sobie specjalnie przeznaczony do tego celu kostium.Krioterapia – polega na miejscowym chłodzeniu tkanek za pomocą komory do krioterapii, kostek lodu lub specjalnych urządzeń. Na skutek działania skrajnie niskiej temperatury dochodzi do nagłego skurczu mięśni i zwężenia naczyń krwionośnych, lipidy są uwalniane z komórek tłuszczowych i transportowane przez układ limfatyczny. Następnie organizm chcąc szybko ogrzać ochładzane miejsce wysyła sygnał, który skutkuje drastycznym rozszerzeniem się naczyń krwionośnych i przyspieszeniem przepływu krwi, co skutkuje dobrym dotlenieniem i odżywieniem miejsca poddawanego zabiegowi


Karboksyterapia – zabieg z wykorzystaniem dwutlenku węgla, polega na iniekcyjnym podaniu gazu w miejscu występowania cellulitu. Powoduje to mechaniczne uszkodzenie komórek tłuszczowych, a także wystąpienie efektu Bohra – zjawiska polegającego na zmniejszeniu powinowactwa hemoglobiny do tlenu w warunkach obniżonego pH. Dzięki temu hemoglobina łatwiej uwalnia tlen, a miejsce poddane zabiegowi jest dobrze dotlenione i ukrwione


Kliknij, by przeczytać poprzedni artykuł. Jakich składników szukać w antycellulitowych kosmetykach?Te wszystkie zabiegi i składniki aktywne w połączeniu ze zwiększeniem codziennej aktywności, dobrym nawadnianiem i odpowiednio zbilansowaną dietą pomogą nam cieszyć się wygładzoną i napiętą skórą. Warto jednak pamiętać, że cellulit ma niemal każda z nas, dlatego nie powinien on być czymś co będzie spędzało nam sen z powiek!


Every body is a bikini body!


21 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentarer


bottom of page