top of page
  • Zdjęcie autoraMonika Kosieniak

Miód w kosmetyce - jak wpływa na skórę?


Dlaczego miód dodaje się do kosmetyków?


Miód w kosmetyce, miód jako surowiec kosmetyczny - to frazy aktualne jak tegoroczne upały! Mieszkańcy starożytnego Egiptu już wiedzieli, że miód to płynne dobrodziejstwo natury! Dlaczego jest tak sławny po dziś dzień? Ma po prostu niesamowite właściwości! Koniecznie przeczytaj o nich poniżej.ca


Powstaje w naturalnych warunkach, na skutek pracy pszczół właściwych. Pszczoły pobierają nektar z kwiatów, a w ich organizmie zachodzi wiele reakcji chemicznych m.in. w układzie pokarmowym pszczoły sacharoza przekształca się w glukozę oraz fruktozę. Miód cieszy się wieloma właściwościami odżywczymi, zdrowotnymi oraz kosmetycznymi. Po co właściwie miód dodaje się do kosmetyków? Głównie, by nadać produktom reperujących i głęboko odżywczych właściwości. Dodatkowo miód jest pożądanym składnikiem przez tych, którzy cenią naturę i lubią wybierać kosmetyki oparte o naturalne składniki. Jedną z serii, która zawiera właśnie miód i polskie zioła jest linia kosmetyków BEE&HONEY dostępna na soapfriends.eu. Jednak uwaga! Mimo że pszczoły nie cierpią, produkując miód, i jest to dla nich zadanie zupełnie naturalne, na kosmetyki z zawartością miodu nie skuszą się weganie, jest to bowiem surowiec kosmetyczny o pochodzeniu odzwierzęcym.


Ciekawostki o miodzie

• 100 gramów miodu dostarcza naszemu organizmowi około 319 kcal.

Proces produkcji miodu uważa się za zakończony, gdy miód osiągnie swoją dojrzałość – zazwyczaj następuje to wtedy, gdy 75% komórek danego plastra jest pokrytych woskiem.

• Najczęściej używanym miodem jest miód lipowy, który trawi się w naszym układzie pokarmowym w niecałe 2 godziny.

• 20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół.

• Miód posiada wiele witamin, które każdy powinien suplementować.

• Znajdująca się w składzie miodu fruktoza neutralizuje negatywne skutki picia alkoholu.

• Właściwie przechowywany miód jest niesamowicie żywotny - jest szansa, że zachowa swoje wartości przez kilkadziesiąt lat.Jak miód wpływa na skórę?

Wykazuje niezwykle szerokie działanie. Miód zarówno wpływa korzystnie na cerę suchą, odwodnioną i ściągniętą, jak i na skórę, która nie jest wolna od problemów i wyprysków.

  • Wykazuje działanie przeciwutleniające, jest silnym antyoksydantem.

  • Ma właściwości antybiotyczne, czyli pomaga zwalczać drobnoustroje wywołujące problemy skórne.

  • Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, łagodzi podrażnienia.

  • Ma odżywcze, nawilżające i regenerujące właściwości.

  • Miód cechuje rozjaśniające działanie, np. na włosy.

Łatwa dostępność miodu sprzyja, aby w zaciszu domowym tworzyć własne receptury zbawiennie działające na naszą twarz oraz ciało. Ponadto możemy go dostrzec w składzie wielu kosmetyków!


Każdy z nas powinien pamiętać o wspomnianych już wartościach zawartych w miodzie, ponieważ, są one bardzo cenne i patrząc na powszechność miodu, naprawdę bardzo łatwo dostępne. Jego wykorzystanie w kosmetykach wydaje się więc całkiem normalne.

Miód w połączeniu z kosmetykami działa wspomagająco wobec regeneracji skóry oraz włosów (warto o tym pamiętać podczas tworzenia domowych odżywek). Podczas stosowania go w połączeniu z kosmetykami zazwyczaj zwraca się uwagę na jego działanie bakteriobójcze oraz przeciwzapalne. Pozytywnie wpływa on na proces usuwania nadmiaru sebum ze skóry, przy czym dodatkowo neutralizuje zaczerwienienia, wzmacnia regenerację skóry (co zmniejsza możliwość pojawienia się blizn oraz przebarwień).


Zobacz materiał - odwiedziliśmy pszczelarza, który opowiada o tym fantastycznym surowcu kosmetycznym. Kliknij i obejrzyj wideo.20 wyświetleń0 komentarzy

Commentaires


bottom of page